KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar/akvareller 15837072
*
nr 1583 7072
Teckningar/akvareller
5 st, 3 st Ellen Jolin+ 1 st Mathilda Jolin+ 1 st Julia Jolin (signerad Carlson), bladets mått: 32x15-62x44 cm
Kondition: Einar Jolins Mamma/Farmor/Faster, lösa blad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 19:07:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 15:17:34
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller teckning teckningar vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06
*
Teckningar/akvareller
Kondition: Einar Jolins Mamma/Farmor/Faster, lösa blad
nr 1583 7072
Teckningar/akvareller
5 st, 3 st Ellen Jolin+ 1 st Mathilda Jolin+ 1 st Julia Jolin (signerad Carlson), bladets mått: 32x15-62x44 cm
Kondition: Einar Jolins Mamma/Farmor/Faster, lösa blad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 15:17:34 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller teckning teckningar vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06